Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: 2013-2014 Bilişim Teknolojileri 6.Sınıf Yazılıları

2013-2014 Bilişim Teknolojileri 6.Sınıf Yazılıları 28 May 2014 09:05 #48

• admin
  • admin's Avatar
  • Başarı: 2
MALAZGİRT ORTAOKULU
2013-2014 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI II. DÖNEM 6. SINIFLAR
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ II. YAZILI SINAVI

Ad-Soyad: Numara-Sınıf:

1-Bilgisayarımı kapatırken hangi yöntemi kullanmalıyım.? 9- Kelime işlemci programında yazının rengini değiştirmek için hangi simgeye tıklarız?
A) Direkt olarak açma kapama düğmesine basılmalıdır.
B) Başlat-Bilgisayarı Kapat-Kapat. A) B) C) D)
C) Hiçbiri.
D) Fişi Çekmeliyim.

2- .com uzantılı internet siteleri hangi amaçla kurulmuş sitelerdir? 10-Kelime işlemci programında yazıyı ortalamak için hangi simgeye tıklarız?
A) Eğitim
B) Bakanlık A) B) C) D)
C) Ticarî
D) Dernek

3- Bilgisayardan kulaklığa ses gelebilmesi için kulaklık kablosu hangi girişe takılmalıdır? 11- Powerpoint'te kullandığımız herbir sayfaya ne isim verilir?
A) Pembe A) SUNU
B) Yeşil B) SLAYT
C) Mavi C) GEÇİŞ
D) Pembe ve Yeşil D) HÜCRE

4- Bir oda ve ya binadaki bilgisayarların birbirine bağlı olmasına ne denir? 12- Powerpoint sunumuzdaki yazı ve resimlere efekt eklemek istersek bunu hangi özellikten yapabiliriz?
A) LAN A) ÖZEL ANİMASYONLAR
B) WAN B) SLAYT GEÇİŞLERİ
C) WWW C) KÖPRÜ EKLEME
D) NETWORK D) EYLEM DÜĞMELERİ

5- Aşağıdakilerden hangisi bir donanım parçasıdır? 13- Powerpoint sunumuza eklediğimiz otomatik şeklin tıklandığında sunuyu bitirmesi(sunudan çıkması) için hangi eylem ayarı eklenmelidir?
A) Office programları A) SEÇİLİ SLAYTA GİT
B) Paint B) İLK SLAYTA GİT
C) Klavye C) GÖSTERİYİ BİTİR
D) Oyun programı D) SONRAKİ

6- Kelime işlemci programında yazıyı altıçizili yapmak için hangi simgeye tıklarız? 14- Powerpoint sunumuzdaki her sayfaya efekt eklemek için hangisini kullanırız?
A) ÖZEL ANİMASYONLAR
A) B) C) D) B) SLAYT GEÇİŞLERİ
C) KÖPRÜ EKLEME
D) EYLEM DÜĞMELERİ

7- Kelime işlemci programında yazıyı daha büyük yapmak için hangi simge kullanılır? 15- Powerpoint sunumuzun arka planını renklendirmek ve desenler eklemek için hangi aracı kullanırız?
A) SLAYT TASARIMI
A) B) C) D) B) SLAYT GEÇİŞİ
C) ARKAPLAN
D) ÖZEL ANİMASYONLAR

8- Kelime işlemci programında yazıyı kalın yapmak için hangi simgeye tıklarız? 16- Excel'de herbir kutucuğa ne isim verilir?
A) SLAYT
A) B) C) D) B) HÜCRE
C) OTOMATİK ŞEKİL
D) BUTON

22- Bir parti davetiyesi hazırlamak istersem hangi programı kullanarak hazır davetiye taslaklarını kullanabilirim?
A) POWERPOİNT
B) EXCEL
C) PUBLISHER
D) WORD

"23- Günlük hayattaki bir problemin çözülebilmesi için, gerekli adımların hiç bir yanılgıya yer vermeksizin açık, düzenli ve adım adım bir şekilde yazılmasıdır.
"
A) ALGORİTMA
B) DİYAGRAM
C) ROBOTİK
D) PROGRAMLAMA

24-
™1 Başla
17- Yukarıdaki Excel sayfasında noktalı desenli olan yerin adı nedir? ™2 Ahizeyi kaldır.
A) A1 ™3 Çevir sesi var mı? Çevir sesi yoksa 9. adıma git.
B) D3 ™4 Numarayı tuşla.
C) F3 ™5 Aranılan numara çalıyor mu? Çalmıyorsa 9. adıma git.
D) B4 ™6 Aranılan numara meşgul çalıyor mu? Çalıyorsa 9. adıma git.
™7 Telefon açıldı mı? Açılmadıysa 9. adıma git.
18- Yukarıdaki Excel sayfasında çizgili desenli olan yerin adı nedir? ™8 Telefon görüşmesini yap.
A) A5 ™9
B) C3 ™10 Dur
C) F5
D) G6 Yukarıda telefon konuşması yapmanın adımları yer almaktadır. Bu adımlara göre 9. adım aşağıdakilerden hangisi olabilir?
A) "ALO" DE.
19- Yukarıdaki Excel sayfasında 569 ve 285' i toplamak için aşağıdaki hangi işlemi yazmalıyız? B) TELEFONU KAPAT.
A) =D5+F2 C) DUR
B) D5+F2 D) TELEFONU BEKLEMEYE AL.
C) 569+285
D) =D2+F5

19- Yukarıdaki Excel sayfasında 285'i 26'ya bölmek için aşağıdaki hangi işlemi yazmalıyız? 25- Yandaki diyagram hangi işleme aittir?
A) =D5/F2
B) F2/A1 A) İKİ SAYIYI TOPLATMA İŞLEMİ.
C) D5/F2 B) İKİ SAYIYI TOPLATIP EKRANA SONUCU YAZDIRMA İŞLEMİ.
D) =F2/A1 C) BAŞLAMA İŞLEMİ.
D) DURMA İŞLEMİ.
20- Yukarıdaki Excel sayfasında B5'i yukarıdaki gibi renklendirmek istersem hangi araca tıklamalıyım?
A) B) C) D)

21-Excel sayfasında hücreleri birleştirmek için hangi aracı kullanırız?
A) B) C) D) BAŞARILAR

Dosya Eki:

Dosya İsmi: 6.siniflar-bilisim-yazililari.rar
Dosya Boyutu: 303 KB
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.347 saniye