Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Fast Food Zararlari - Monosodyum Glutamat Nedir?

Fast Food Zararlari - Monosodyum Glutamat Nedir? 06 Oca 2015 23:30 #140

• admin
  • admin's Avatar
  • Başarı: 2
Fast Food Zararları - Monosodyum Glutamat Nedir?

Yedikçe daha çok yeme isteği uyandıran bu eşsiz tatlardan neden vazgeçilemiyor? Bunu hiç düşündünüz mü?
Tanıştıralım, Monosodyum Glutamat, diğer adıyla Çin tozu, kısa adı MSG ya da ürünlerde anlaşılmasın diye yazılan kodu ile E621

MSG'nin en önemli özelliği yiyeceğin içindeki tadı lezzetli hale getirip insanda daha çok yeme isteği uyandırmasıdır.

Bu formül neredeyse tükettiğimiz birçok gıdada mevcut. Cips, kraker, hazır çorbalar, et suyu tabletleri, salam, sosis, hazır köfte harçları... Bu liste gittikçe uzuyor.

Fast food beyin sağlığını bozar. Depresyon, alzheimer, perkinson ve şizofreniye neden olur. İleride tedavisi mümkün olmayan birçok hastalığa davetiye çıkarır. Fazla fast food tüketiminde bulunan çocuklar astım ve hırıltılı solunuma yakalanma sıklığı yaşarlar. Kanserler artar.

İnsan vücuduna ve sağlığına ciddi zararları olan bu tüketim şeklinin yanı sıra hayvanlara yapılan zulmü de görmezden gelmek acımasızca olur. Eğer mezbahaların duvarları camdan olsaydı, hiç şüphesiz ki vejeteryan olurdunuz.

Tekrar düşünün, afiyet olsun!
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.278 saniye