Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Kalecik Anadolu İmam Hatip Lisesi

Kalecik Anadolu İmam Hatip Lisesi 22 May 2014 09:09 #18

• admin
  • admin's Avatar
  • Başarı: 2
Kalecik Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında bütün kurum bilgilerini aşağıdaki yazıda bulabilirsiniz.

1977 yılında Kalecik Kültür Demeğine ait binanın 3 odası üç yıllığına kiralanarak 03/10/1977 tarih ve 423.0/17755 sayılı onay ile fiilen 10.11.1977 tarihinde eğitim öğretime başlamıştır. 12 Eylül 1980 harekatından sonra ülke genelinde demek faaliyetlerinin durdurulması nedeniyle arsasıyla birlikte binanın tamamı okul hizmetlerinde kullanılmaya başlanmış, ancak adı geçen demek 1986 yılında İdari ve Hukuki bütün problemlerini hallederek tekrar faaliyete geçmiş ve tapusu kendilerine ait olduğundan dolayı okuldan kira talebinde bulunmuşlar, kira ödenmediği taktirde binanın tahliyesi istenmiş ,bu durum karşısında Bakanlığımız arsa ve binayı 1988 yılında kamulaştırmıştır.
Kamulaştırmanın iptali için idari mahkemelere açılan davalar Bakanlığımız lehine sonuçlanmış daha sonra tezyidi bedel artırımı için açılan dava bakanlığımız aleyhine sonuçlanmış, karşı tarafça kamulaştırma ve tezyidi bedel artımındaki bedelin az görülmesi sebebiyle munzam zarar talebiyle Bakanlığımıza açılan dava Sulh Hukuk Mahkemesinde lehimize sonuçlanmıştır.
1988 yılında okulumuz hizmetlerinde kullanılmak şartıyla, altı katlı çift blok binaların alt iki katı hayırsever vatandaş Hüseyin Hüsnü tarafından hâzineye bağışlanmış, bakanlığımıza tahsisi yapılarak bağışlanan yerlerin pansiyon olarak kullanılabilmesi için gerekli tadilat projesi hazırlanmış ve gerekli tadilat yapılarak 1990-1991 Öğretim yılında Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün 08/06/1990 tarih Yatırım Şube Müdürlüğünün 48/3 125 sayılı izni ile 50 öğrenci ile Devlet Parasız Yatılı Pansiyonu hizmete girmiş olup halen resmi kayıtlara göre 60 kontenjana sahip olarak hizmet vermektedir.
Okulumuz 01/03/2012 tarihinde Okul Müdürümüz Harun DOĞANín göreve başlamasıyla birlikte adeta yeni bir döneme girmiş, yeni bir çığır açılmıştır.
Okulumuz Müdürümüz Harun DOĞANín okulumuzdaki ilk icraatı olarak üstün gayretleriyle 2012-2013 Eğitim öğretim yılından itibaren Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.
Okulumuz 2012 yılı Temmuz ayı itibariyle tadilata alındı ve okulumuzun en üst katından en alt katına kadar tüm sınıf, oda, merdiven ve koridorlar olmak üzere tüm yerleri granitle kaplandı. Yine idari odaların yanı sıra okul içerisinde koridorlardaki kirişlerine varıncaya kadar alçı dekorasyonu yapıldı. Tüm okul yeniden alçı sıva ve boyama işlemleriyle yeni bir hale büründü. Okulumuz bünyesinde İmam Hatip Ortaokulu kısmı da açıldığından tadilatlar yapılırken okulun alt katı ve üst katı arasında ona uygun bir plan proje izlendi.
Okulumuzun erkek öğrencilerinden uzaktan gelenleri barındırmak üzere 1990 senesinde okulumuza takriben 500 m. uzakta bir binanın kotunda açılan pansiyonumuz da, Müdürümüz Harun DOĞAN’ın üstün gayretleriyle tadilata alındı.
Açıldığı günden bu tarafa çok küçük çaplı onarımlar geçiren pansiyon binasında şimdiye kadar esaslı bir tadilat işlemi yapılmamıştı ve gerçekten ilk bakışta namüsait şartlar altında olarak görünüyordu. Okul Müdürümüz Harun DOGAN, diğer çalışmalarında olduğu gibi bu konuyu da hemen gündeme aldı ve kendi şahsi çabaları sonucu 29 Kasım itibariyle pansiyon binamızın içini tadilata aldı. Tadilat çalışmaları Aralık 2012 de tamamlandı.
Tadilat işlemleri sonucunda;
-Pansiyon binamızın içi en üst katından en alt katına kadar granitle döşendi.
-Çamaşırhane, kiler, depo gibi mekanların zeminleri ve duvarları tavana kadar seramikle kaplandı.
-Pansiyonumuzun tüm banyoları yeniden düzenlendi ve döşendi.
-Pansiyon girişinde bahçe kısmından geçen ve devamlı sorun yaratan kanalizasyon boruları yeniden döşendi.
-Pansiyonumuzun halihazırda toprak ve çakıl kaplı olan pansiyon girişi bahçe kısmı komple asfaltlandı.
2012-2013 yılından itibaren okulumuz bünyesinde İmam Hatip Ortaokulu faaliyet göstermeye başlamıştır.
Okulumuzun dış cephe kaplaması ve mantolama işlemi 2013 yılı Ramazan Bayramından bir hafta önce başladı ve Kasım ayı sonu itibariyle sona erdi.Yapılan bu mantolama işlemiyle okulumuzun dış cephesi komple değiştirildi ve tarihi yapısına uygun olarak geleneksel Ankara evleri ve binaları görünümüne kavuşturuldu.

OKULUN ÖZELLİKLERİ
Okulumuz şu anda Anadolu İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu olarak faaliyet göstermektedir.
Okulumuza ait 60 öğrenci kapasiteli pansiyonda 36 erkek öğrenci yatılı olarak eğitim öğretimlerini sürdürmektedir. Okulun diğer öğrencileri gündüzlü öğrencilerdir.
İlçe köylerinde oturan öğrencilerin ulaşımı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce taşımalı olarak sağlanmaktadır.
Okulumuzda tam gün normal eğitim uygulanmaktadır. Eğitim öğretim karma sınıflarda gerçekleştirilmektedir.
Okulda eğitim 08.40’ta başlayıp, Pazartesi ve Salı günleri 16.50’ye, Çarşamba ve Perşembe günleri 16.00’ya, Cuma günü 15.10’a kadar devam etmekte olup haftalık 40 ders saati eğitim öğretim uygulanmaktadır.
Ders saatleri 40 dakika, teneffüsler 10 dakika, öğle arası bir saat olarak uygulanmaktadır.
İmam Hatip Ortaokulundaki dersler Cuma günü Lise ile aynı saatte, diğer günler ise lise ders saatlerine göre bir ders saati daha erken bitmekte olup 36 ders saati olarak uygulanmaktadır.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.295 saniye