Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Hafiza Geliştirme Oyunu Nasil Oynanir?

Hafiza Geliştirme Oyunu Nasil Oynanir? 20 Eyl 2014 01:10 #130

• admin
  • admin's Avatar
  • Başarı: 2
HAFIZA GELİŞTİRME OYUNU

Hafıza oyunu diğer bir adıyla pazardan aldım olarak bilinir. Bu oyunu küçükten büyüğe herkes oynayabilir. Oyunu oynamak için ideal yaşlar 9-60 yaş arası olarak tanımlanabilir. Yani oldukça geniş bir kitle tarafından oynanabilen bir oyundur. Oyunun faydaları saymakla bitmez. Hafızanızı sadece birkaç hafta içinde geliştirebilirsiniz. Oyunun bir diğer adı da meyve sepetidir.

Bu Oyun Nasıl Oynanır?
Oyunu her zaman bir oyun kurucu yönetecektir. Bu kişi hiçbir zaman değişmez ve oyunu başlatmak için bu oyun kurucuya ihtiyaç vardır. 4'er kişilik gruplar kurulur. Gruplara birer isim verilir(yıldızlar, yol kesenler, krallar, soytarılar...)

Oyun kurucu dediğimiz ve en başta seçtiğimiz kişi oyunu başlatır. Bu kişi tarafsız ve dürüst olmalıdır. Oyunu başlatırken; Pazardan 1 kilo muz aldım diyerek başlar ve ilk grupta yan tarafına dizilmiş olan diğer dört kişi sırayla;

Pazardan 1 kilo muz 1 kilo erik aldım.
Pazardan 1 kilo muz 1 kilo erik 1 kilo çilek aldım.
Pazardan 1 kilo muz 1 kilo erik 1 kilo çilek 1 kilo armut aldım.
Pazardan 1 kilo muz 1 kilo erik 1 kilo çilek 1 kilo armut 1 kilo şeftali aldım.

diyerek oyunu bitirmeleri beklenir. Hata yapılırsa grup bu turdaki hakkını kaybeder ve ikinci turu beklemeye başlar. Örnekte söylediğimiz meyveler tamamen sizin seçiminize kalmış meyvelerdir. İstediğiniz meyveyi söyleyebilirsiniz fakat sıralamayı asla bozmamalısınız.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.152 saniye