Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Bilgi Veren Ders Oyunlari

Bilgi Veren Ders Oyunlari 02 Nis 2015 17:32 #200

  • admin
  • admin's Avatar
  • ÇEVRİMDIŞI
  • Başarı: 2
Muhteşem silahlar ile tek başınıza counter strike flash oyununu oynayın. Yapmanız gereken tek şey W,A,S,D tuşları ile ileri, geri, sağa, sola gitmek ve farenizin sol tık tuşu ile düşmanlara ateş etmek. Oyuna başlarken oyunun zorluk seviyesini kolay(easy), orta(normal), zor(hard) seçin. Ekranın alt tarafında Enemies yazısı kaç tane düşmanınızın kaldığını göstermektedir. Tüm düşmanları öldürün ve seviyeniz yükselsin. Canınız bitmeden düşmanları öldürün. Haydi dünyanın en çok oynanan oyununu şimdi bilgisayarınızda oynayın.

oyunoyna.ilizyon.net

Plaj voleybolu flash oyununu oynarken çok eğleneceksiniz. Oyunu bilgisayara karşı 1 kişi olarak oynayabileceğiniz gibi arkadaşınız ile 2 kişi de oynayabilirsiniz. 21 puana ulaşan maçı kazanır. Sadece sağa sola(ok tuşları) giderek ve yukarı ok tuşu ile zıplayarak oyunu oynayabilirsiniz. İki kişi yarışanlar ayrıca W,A,D tuşlarını kullanacak. Her seferinden topa 3 kez zıplayarak vurma şansınız var. MEB tarafından engellenmemiş oyunlar için doğru yerdesiniz.


Sevimli kahramanlar Tom ve Jerry ile altın bulma oyunu oynamak çok eğlenceli olacak. İster tek başınıza jerry(kedi) olup altın toplayın, isterseniz yanınızdaki bir arkadaşınız ile 2 kişi oynayın. Size verilen 1 dakikalık süre içinde yeteri kadar altını yerin altından çıkarmanız gerekiyor. Klavyeden sadece aşağı ok(↓) tuşuna basmanız yeterli. İki kişi oynarsanız diğer arkadaşınız da S harfine basmalı.


Kolay bowling oyunu ile 2 kişi bowling oyna. İsterseniz 1 kişi oynayıp bilgisayara karşı yarışabilirsiniz. Oynamak için sadece fare(mouse) kullanmalısınız. Mouse'un sol tuşuna basıp bowling topunu kaldırıp hemen topu bırakmalısınız. Bakalım hedefi iyi vurabilecek misiniz :)


Badminton; elinizdeki tenis sopası benzeri bir sopa ile yumuşak bir huni şeklindeki nesneye vurarak oynanan bir oyundur. Bu oyunu ister 1 kişi, ister 2 kişi oynayabilirsiniz. Oyunda 7 puana ulaşan oyunu kazanır. Tek başınıza oynarken farenizin sol tuşu ile tıklayarak vuruşunuzu yaparsınız ve farenizi sağa sola gezdirerek rakibinizden gelen topu karşılarsınız. İki kişi oynarken klavyedeki yukarı, aşağı, sağ, sol tuşlarını ve diğer arkadaş da W,A,S,D tuşlarını kullanarak hem hareket eder hem de vuruşunu yapar. Tek kişi oynamak için Start butonuna basın. İki kişi oynamak için 2 Player butonuna basın.


Birçok engeli aşarak yarış yapacaksınız. İster arkadaşınız ile oynayın isterseniz tek başınıza oynayın. Tek kişi oynamak için yukarı, sağ ve sol tuşlarını kullanın. Bu oyunda geri gitme(aşağı yön tuşu) yoktur. İki kişi oynamak için W,A,D tuşlarını da kullanacaksınız. Ayrıca oyuna başlarken isminizi yazmak zorundasınız. Tek kişi oynamak için de Single Player yazısının yanındaki kutucuğa tıklamalısınız.


Yeşil bir ormanın içinde tek kişi ya da arkadaşınız ile iki kişi araba yarışı yapabilirsiniz. W,A,S,D tuşlarını ve yukarı, aşağı, sağ, sol tuşlarını kullanarak oyunu 1 kişi ya da 2 kişi oynayın. Hızlı olan bu yasaksız oyunu kazanır :)


Uçağınız ile it dalaşı denilen şekilde diğer uçakla kapışıyorsunuz. Ateş etmek için boşluk(space) tuşuna basmalısınız. Yukarı, aşağı tuşları ile uçağınızın yönünü değiştirebilirsiniz.


İnancımızın merkezi Kâbe'yi yapboz oyunu ile tamamlamak ister misiniz? Bakalım hızlı bir şekilde yapbozu tamamlamayı başarabilecek misiniz :) Oyunu oynarken klavyeyi kullanmanıza gerek yok, sadece fare(mouse) kullanmanız yeterli.


Karate ya da tekvando yapmaya var mısınız? Bilgisayar ile de oynayabilirsiniz arkadaşınız ile de kapışabilirsiniz. Okulda MEB'in engellemediği en güzel oyunlardan biri bu. Tek kişi oynarken W,A,S,D tuşlarını kullanarak hareket edersiniz ve T,Y,U tuşlarını kullanarak hamle yaparsınız. İki kişi oynarken de rakip arkadaşınız yön tuşları ile hareket edip klavyenin sağ tarafındaki rakamlar ile hamle yapar. Hadi hemen dövüşe :)


İster 1 kişi ister 2 kişi oynayabileceğiniz langırt oyunu ile çok keyifli vakit geçireceksiniz. Özellikle arkadaşınız ile iki kişi oynamak çok zevkli oluyor.


Ateş ve Su özellikle iki dost arkadaşın oynaması gereken en eğlenceli oyunlardan biridir. Ne kadar iyi dost olduğunuzu bu oyun ile okulda öğrenebilirsiniz.


Eğlenceli Kafa Topu serisinin en yeni oyununu Milli Eğitim tarafından engellenmemiş olarak oynayın. Tek kişi ya da iki kişi keyifle oynayabilirsiniz.


Türkiye'de hiçbir oyun sitesinde bulamayacağınız yepyeni bir oyun olan ateş ve buz oyununu sizlere sunuyoruz. Bu oyun tek kişi ile oynanır. İki kişilik olan ateş ve su oyunundan tamamen farklıdır. Mebin yasaklamadığı oyunları sadece bu sitede oynayabilirsiniz.


Hafızasına güvenenlerin ve zeki olduğunu düşünen arkadaşlarımızın oynamak isteyeceği bu oyunda sol oyunun sol tarafında görünen şekli sağ tarafa sizin çizmeniz isteniyor.


Helikopteri uçurmak için sadece farenizi(mouse) kullanın. Farenizle ne kadar uzun tıklarsanız helikopteri o kadar havaya uçurursunuz.


Şansına güvenenlerin oynamak isteyeceği bu oyunu oynayın. Çantanızda büyük para varsa çok para kazanırsınız :)


Dersleri iyi olan ve harita bilgisine güvenen bu oyunu oynasın.


Erkeklerin çok seveceği bu oyunu oynarken sadece farenizi şutun geldiği yere götürün yeter. Kaleci olmak isteyen oynasın :)


Küçük arkadaşlarımızın ve kızların oynamak isteyeceği pasta yapma oyununu oynayın :) Enfes pastalar yapmak için bu oyunu oynamalısınız.


Geçmişten günümüze kadar en çok sevilen Pacman oyunu'nu oynayın. Dünyanın en güzel oyunlarından biri olan bu oyunu meb engeli olmadan oyna.


Bilgisine güvenenlerin oynayabileceği en güzel yarışma oyunu.


Kelebek boyayıp rengarenk kelebekler yapabileceğiniz bu oyunu oynayın.


Bu oyunda altın topu tehlikeli yerlerden uzak tutun.


Şu sıcak yaz günlerinde buz gibi içecekler hazırlayabileceğiniz bu oyunu oynayın :)


Farenizi düzgün hareket ettirerek demir topu kenarlara çarptırmamaya çalışmalısınız.


Dininizi ne kadar öğrenmişsiniz görelim:) Bakalım abdest almayı biliyor musunuz :)


Beş farkı bul oyunuyla iki resim arasındaki 5 tane farkı bulmanız gerekiyor. Gördüğünüz farkları fare ile tıklayarak gösterin.


Bu oyunda kaykay ve motorla çeşitli güzel hareketler yaparak bitiş çizgisine ulaşmaya çalışacaksınız. Yön tuşlarıyla oynanır. Yukarı tuşu gaz verir, aşağı tuşu fren yapar. Sağ ve sol tuşlarıyla da dengenizi sağlar ve motorun devrilmesini önlersiniz.


Kafa topu oyunu tek kişilik ve iki kişilik oynanabilen en güzel futbol oyunudur. Yön tuşları ile hareket edilir. Tek kişilik oynarken boşluk tuşu ile şut çeker, iki kişilik oynarken P tuşu ile şut çeker.


İki kişilik oynanan süper bir oyun olan Ateş ve Su oyunu ile arkadaşınız ve siz güzel vakit geçireceksiniz. Bu oyunu oynarken arkadaşınız ile sürekli yardımlaşmanız gerekiyor. Oyunu en kısa sürede tamamlamak zorundasınız. Unutmayın bu oyun iki kişi ile oynanır.


Elinize bir ok ve yay alıp elmayı vurmak ister misiniz? Aman dikkat edin yanlışlıkla amcayı vurmayın :) Eğer onu vurursanız kanlar içinde yere yatar. Oyunu mouse(fare) ile oynayacaksınız. Mouse(fare) ile ne kadar uzun tıklarsanız o kadar uzağa ok atarsınız.


Çok güzel bir asfaltta muhteşem motor yarışı oyununu oynayın. Yarışırken hızlı olmalı ve ağaçlara çarpmamaya dikkat edin. Oyunu oynarken klavyenizde yön tuşlarını kullanmanız yeterli.


İster tek kişi ister arkadaşınızla iki kişi oynayabileceğiniz bu araba yarışı oyunuyla çok keyifli vakit geçireceksiniz. Bilgisayar ile yarışmak için "1 PLAYER" yazısına tıklayın. Arkadaşınızla yarışmak isterseniz "2 PLAYER" yazısına tıklayın. Arkadaşınızla oynarken W,A,S,D tuşları ve yukarı-aşağı-sağ-sol yön tuşlarıyla 2 kişilik oynayabilirsiniz. Oyunda bilgisayarı yenen birini henüz görmedik :) Turbo kullanmayı unutmayın.


En sevilen oyunlardan biri olan halka oyununu mutlaka oynayın. Oyunu oynarken hem eğlenecek hem de zıplama kabiliyetinizi geliştireceksiniz. Yayların ve yuvarlakların içinden hiç bir şeye değmeden geçip bütün oyunu bitirmeye çalışın.


Heyecan dolu bir oyunu daha sizler için yükledik. Bu oyunda üzerinize doğru gelen kamyon ve otobüslere fareniz ile tıklayarak ateş etmeli ve onlardan kurtulmalısınız. Seviyeleri geçtikçe oyun daha da zorlaşıyor.


Zombilerle mücadele edip eğlenmek ister misiniz? Oyunun ileri seviyelerine geçtikçe çok daha zorlu zombilerle karşılacaksınız. Oyunu oynamak için sadece mouse(fare) kullanmanız yeterli.


Bu oyunda farenizi(mouse) kullanarak topu duvara atıp puan kazanıyorsunuz.
Tek Kişi Counter Strike Oyunu

Plaj Voleybolu Oyunu

Tom ve Jerry Altın Oyunu

Kolay Bowling Oyunu

Çöp Adam ile Badminton Oyunu

Engelli Araba Yarışı Oyunu

Ormanda Araba Yarışı Oyunu

Uçak Kapışması Oyunu

Kâbe Yapboz Oyunu

Japon Dövüş Oyunu

Langırt Oyunu

Ateş ve Su 5 Oyunu

Yeni Kafa Topu Oyunu

Ateş ve Buz Oyunu

Şekil Çizme Oyunu

Helikopter Uçurma Oyunu

Var Mısın Yok Musun Oyunu

Şehir Bulmaca Oyunu

Şut Kurtarma Oyunu

Pasta Yapma Oyunu

Pacman Oyunu

Kim Milyoner Olmak İster Oyunu

Kelebek Boyama Oyunu

Tehlikeli Altın Oyunu

İçecek Hazırlama Oyunu

Fareyi Hareket Ettirme Oyunu

Abdest Alma Oyunu

Resimler Arasındaki Fark Oyunu

Artistik Motor Oyunu

Kafa Topu Oyunu

Ateş ve Su 3 Oyunu

Nişan Alma Oyunu

Motor Yarışı Oyunu

Minik Araba Yarışı Oyunu

Halkaya Zıplama Oyunu

Yolda Ateş Etme Oyunu

Zombilerle Savaş Oyunu

Duvarda Top Sektirme Oyunu
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.352 saniye