Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Pişti Nasıl Oynanır (Kısa ve Anlaşılır Anlatım)

Pişti Nasıl Oynanır (Kısa ve Anlaşılır Anlatım) 10 Eyl 2017 23:24 #244

• admin
  • admin's Avatar
  • Başarı: 2
Pişti oynamayı öğrenmek istiyorsanız birçok siteye bakıp hiçbir şey anlamamış olabilirsiniz. Hatta anlatılanlara baktığınız zaman oldukça detaylı bir zor oyunu öğrenmeye çalıştığınızı sanabilirsiniz. Biz de sizi bu saçma anlatımlarla karşı karşıya bırakmamak için pişti nasıl oynanır madde madde ve kolayca anlatıyoruz. Haydi başlayalım;

HAZIRLIK AŞAMASI
1) Oyun 2 ya da 4 kişi ile oynanır. (3 kişi ile oynanmamasının sebebi ise iskambil destesinde 52 kağıt bulunması ve 3 kişi oynadığı zaman 52'nin 3'e bölünemeyecek olmasıdır. Yine de 3 kişi oynamak isterseniz artık kağıt dediğimiz fazla kağıt artması durumu dışında herhangi bir probleminiz olmaz.)
2) Eksiksiz bir iskambil destesine ihtiyacınız var. İskambil destesinde 52 kağıt bulunur.
OYUN AŞAMASI
1) 4 kişi okey oynar gibi bir masaya oturur ve içlerinden bir kişi iskambil kartlarını güzelce karıştırır. Ardından da kendi sağındaki kişiye kartları kestirir.(Yani herhangi bir yerden ikiye böler.)
2) Kartları kesen kişi kestiği deste blokunu eline alır ve şu işlemi yapar; destenin en altındaki kağıdı açar ve herkese göstererek ortaya atar. Ardından destenin en üstünden 3 tane kartı kapalı şekilde ortaya atar.
3) Ardından kendi sağındaki kişiden başlayarak destenin en üstünden 4'er kağıdı kapalı olarak rakiplerine dağıtır ve en son kendisi 4 kart alıp artan kağıtları kenara koyar.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.216 saniye