Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Saç Ekimi Hakkında Her Şey

Saç Ekimi Hakkında Her Şey 21 May 2014 14:26 #16

  • admin
  • admin's Avatar
  • ÇEVRİMDIŞI
  • Başarı: 2
Kellik bütün dünya erkeklerinin problemidir. İnsan vücudunda özellikle erkeklerde günde 200 saç teli dökülmesi normal olarak kabul edilmektedir. Buna rağmen insanlar vücutlarından dökülen asçların yalnızca yüzde 10'undan haberdar olurlar. Bu yüzden erkeklerin kel kalması kaçınılmaz olmaktadır.

Saç ekimi kısmen sancılı bir süreçtir. Greft ismi verilen saç telleri ekilmektedir. Ortalama olarak 4500 civarı saç teli ekilir ve bunların 3500-4000 arası saç köklerine yapışıp normal saç görünümüne kavuşmaktadır.

Saç ekimi yaptırdıktan sonra ilk 1 hafta başınızı yastığa koyarken bile acı hissedebilirsiniz. Çünkü 0,6 mm iğneler ile başınıza atışlar yapılmaktadır. İlk günlerde bunların bazıları ödem oluşturmaktadır. Özellikle ilk 1 hafta yataktan kalkmamaya ve dışarıdaki havayla irtibata geçmemeye dikkat edilmelidir. Mikrop kapılırsa saçların gürleşme oranı düşmektedir.

Maliyet şehirden şehire ve doktordan doktora değişmekle beraber toplamda ortalama 3000 TL ücret ödenmektedir. Ayrıca bu saçlar için sıradan şampuanları kullanmak yasaktır. Repair yani onarma özelliği olan saç şampuanlarını kullanmak zorundasınız.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.207 saniye