Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: En Kolay Yoldan Wireless Şifre Oğrenme

En Kolay Yoldan Wireless Şifre Oğrenme 19 Tem 2015 13:00 #227

  • admin
  • admin's Avatar
  • ÇEVRİMDIŞI
  • Başarı: 2
En Kolay Yoldan Wireless Şifresini Öğrenme

Bilgisayarınız ile internete kablosuz ağ(wi-fi) üzerinden bağlanıyorsanız ve şifrenizi unuttunuz ya da misafir olarak geldiğiniz evin şifresini gizlice öğrenmek istiyorsunuz diyelim.

Şifreyi saniyeler içinde kırmanın en kolay yolunu sizler için anlatacağız. Hiçbir bilgisayar bilginiz olmasa dahi herkesin wifi şifresini öğrenmesi oldukça kolay olacak.

Bunun için yapmanız gereken şey; bilgisayarınızın Komut İstemi (CMD) uygulamasını açmak. MS-DOS ekranı da denilen ve halk arasında siyah kod ekranı olarak bilinen uygulamayı açmak için bilgisayarınıza cmd yazıp aratmanız yeterli olacaktır.

Peki CMD ekranına ne yazmamız gerekiyor onu açıklayalım. Aşağıdaki metni yazıp ENTER tuşuna basınız.

netsh wlan show profile name=AĞIN_İSMİ key=clear


AĞIN_İSMİ yazan yere bağlı olduğunuz wireless ağının ismini büyük harf, küçük harf, alt tire, orta tire, boşluk gibi tüm kurallara uyarak yazın. Eğer aşağıdaki gibi bir yazı çıkarsa wifi ağının ismini doğru yazamamışsınız demektir. Kontrol edip tekrar deneyin.

Profile "AĞIN_İSMİ" is not found on the system.


Eğer aşağıdaki hatayı alıyorsanız modeminiz maalesef ağ görüntülemeye izin veren bir arayüze sahip değil demektir.

There is no such wireless interface on the system.


İşte bu kez B planını devreye sokuyoruz ve Denetim Masası'ndan Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne tıklayıp Bağlantılar yazan yerden ağınızın isminin üzerine tıklayıp ve ardından Kablosuz Özellikleri butonuna tıklayıp Güvenlik sekmesine geçin. Parolanızı orada göreceksiniz. İşte wireless parolası öğrenmek bu kadar basit. En hızlı yöntem.

Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.069 saniye