Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Torque Pro ile Arıza Lambası Söndürme

Torque Pro ile Arıza Lambası Söndürme 16 Nis 2019 09:56 #248

  • admin
  • admin's Avatar
  • ÇEVRİMDIŞI
  • Başarı: 2
Torque Pro ile Bedava Arıza Lambası Söndürmek

Öncelikle size programın PRO versiyonunu sunduğumu özellikle belirtmek isterim. Normalde Play Store ve AppStore'da ücretli fakat bedava şekilde kullanabileceksiniz.

Torque mobil bir uygulamadır ve arabanızda yanan motor arıza lambasının neden yandığını, sorunun kaynağını gösterir ve sanayiye gidip 50 TL vererek arıza ışığını söndürmenize gerek kalmadan kendiniz söndürmenizi sağlayan bir aplikasyondur.

Programın Play Store'da Lite versiyonu var. Biz PRO versiyonunu kullanıyoruz. PRO versiyonu Play Store'da 13 TL ile ücretlidir ama aşağıdan ücretsiz indirebilirsiniz.

1999 model ve üstü tüm arabaların genellikle gaz pedalı ya da debriyaj pedalı hizalarında bir yerlerde OBD2 dediğimiz bol delikli bir giriş vardır ve internetten ELM327 diye aratarak 25 TL'ye alabileceğiniz bir cihazı bu girişe takıyorsunuz. Hatta aliexpress'ten 15 TL'ye satın alabilirsiniz. Torque programını akıllı telefonunuza kurup arabanızın kontağını açık duruma getiriyorsunuz. Arabayı çalıştırmanıza kesinlikle gerek yok. Telefonunuzun bluetooth aygıtını açtığınızda OBDII yazan bir aygıt bulacak ve eşleştirmeyi sağlayın. Akıllı telefonunuz bluetooth eşleştirmesi için PIN isterse şifreyi olarak 1234 yazın. Eşleştirme işleminden sonra ECU bağlantınız problemsiz olarak gerçekleşir.

UYGULAMAYI İNDİRUygulamanın ekran görüntüleri aşağıdaki gibidir ve kullanımı çok kolay.

Malfunction Indicator Lamp(MIL)

Check Engıne Light
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.308 saniye